SKrmuJXaVw
Home   Výstavy   Šteniatka   Prečo šteňa s PP?   Novinky   Naši šampióni   Galéria   Kniha návštev   Kontakt
slovensky | english

Dnes je: Nedeľa, 19 september 2021
meniny má: (zajtra: )
IVEPET Lhasa Apsos
Chovateľská stanica plemena Lhasa Apso
 • Výstavy Lhasa Apso
  Výstavy Lhasa Apso

  Naša chovná stanica Lhasa Apso Ivepet sa zúčastňuje pravidelne na tunajších, zahraničných aj svetových výstavách. Akých úspechov dosiahli naši psy si možete pozriet v sekcii Výstavy.
 • Šteniatka Lhasa Apso na predaj
  Šteniatka Lhasa Apso na predaj

  Hľadáte šteniatka Lhasa Apso alebo verného priateľa, spoločníka, kamaráta, rodinného miláčika? V našej chovateľskej stanici nájdete presne to, po čom túžite.
 • Prečo šteňa s preukazom pôvodu?
  Prečo šteňa s preukazom pôvodu?

  V našej chovateľskej stanici odchovávame šteniatka s preukazom pôvodu. Pretože niektorí záujemci o šteniatka nemajú ani predstavu o tom, načo PP slúži, pokusím sa Vám to vysvetliť.
 • Naši šampióni Lhasa Apso
  Naši šampióni Lhasa Apso

  Psy z našej chovnej stanice sa previdelne umiestňujú na čelných pozíciach na výstavách a darí sa im získavať medzinárodné tituly šampiónov danej republiky. Koľko titulov získali naše psy sa dozviete v sekcii Naši šampióni.
 • Novinky Lhasa Apso
  Novinky Lhasa Apso

  Radi by ste sa dozvedeli viac o tom, čo sa deje v našej chovnej stanici? V sekcii Novinky nájdete všetko potrebné.
 • Galéria Lhasa Apso
  Galéria Lhasa Apso

  V časti galeria možete nájsť psíky, ktoré sa výstav nezúčastnili, ale aj tie druhé, ktoré úspešne reprezentujú náš chov doma i v zahraničí.
 • Kniha návštev
  Kniha návštev

  Ak sa Vám naša stránka alebo naše psíky páčia, napíšte nám o tom. Alebo, ak sa chcete dozvedieť niečo, čo ste na stránkach Lhasa Apso Ivepet nenašli, nechajte nám kontakt a my Vám radi odpovieme.


Fotogaléria

Vyhľadávanie:

Hľadaj podľa mena
Hľadaj v texte
FullText

Zdieľať túto stránku:

Chovateľská stanica Lhasa Apso - IVEPET, prečo steňa s rodokmeňom ?

Prečo šteňa s PP ?

V našej chovateľskej stanici /ďalej len CHS/ odchovávame šteniatka s preukazom pôvodu /ďalej len PP/. Pretože niektorí záujemci o šteniatka nemajú ani predstavu o tom, načo PP slúži, pokusím sa Vám to vysvetliť.

PP Vás nijako neobmedzuje, ani so sebou nenesie žiadnu povinnosť zúčastňovať sa výstav. PP je vlastne niečo ako občiansky preukaz psíka. Nového majiteľa informuje o hromade vecí, hlavne však o predkoch Vášho psieho kamaráta. Okrem toho, že sa psíky s PP môžu zúčastňovať výstav a ďalšieho čistokrvného chovu , môžete z neho vyčítať mnohé informácie , ktoré Vám neskôr pomôžu určiť smer chovu.

So šteňaťom s PP máte aj kontakt na chovateľa. Väčšina chovateľov len uvíta dlhodobý kontakt medzi Vami, tak ako ja. PP Vám taktiež dáva záruku zdravého zvieraťa, s ktorým Vás čaká nemálo spoločne prežitých rokov. Naše chovné lhasáčiky sú pravidelne vyšetrované veterinárom, pravidelne očkované, odčervené. Čistokrvný chov je vedený tak, aby nedochádzalo k blízkej príbuzenskej plemenitbe, ktorá často vedie k znižovaniu genetickej variability.

Rodičia všetkých šteniat, ktoré dostávajú PP, musia pred zaradením do chovu preukázať svoje kvality - na výstavách a predovšetkým na bonitácii, resp. popisnej prehliadke, ktorú musia absolvovať. Tu sú hodnotené nielen ich exteriérové kvality, ale aj povahové črty. Jedine tie jedince, ktoré dostatočne zodpovedajú štandartu čo do exteriéru, kvality srsti, charakterovým vlastnostiam,atď. , sú zaradené do chovu. Naše odchovy sú vopred plánované, rodičovský pár je precízne vyberaný, aby šteniatka čo najviac zodpovedali typickým charakterom a exteriérovým znakom...

Po čase sa narodia šteniatka - krásne malé chlpaté klbká, ktoré vekom naberajú na šikovnosti a neustále sa vyvíjajú. Behom ich vývoja zisťujeme, či každé šteniatko spĺňa prísne nároky, potrebné na výstavy a chov, alebo bude len tak na mazlenie, ako kamarát do rodiny... Ak totiž šteniatko má napríklad drobnejšiu telesnú stavbu, vyššie nohy alebo menej typický výraz hlavy, ako vyžaduje štandart plemena, alebo mu trebárs chýba zubček, nemá šancu obstáť medzi súpermi na výstavách.

Aj takéto šteniatka sa občas narodia a zodpovedný chovateľ tieto šteniatka neponúka na výstavy a chov. Ale aj tieto šteniatka majú svoj PP, i keď na výstavu nikdy nezavítajú. Nový majiteľ však vie, že toto šteniatko bude ako lhasáčik v dospelosti vypadať. Cena týchto šteniat býva zpravidla nižšia ako cena šteniatok určených na výstavy a ďalší chov. Aj takéto šteniatka, nie na výstavy a chov, sú riadne očkované, odčervené, veterinárne ošetrené a čipované. Sú kŕmené rovnako kvalitným krmivom, ako ich súrodenci a vychovávané sú s rovnakou láskou a starostlivosťou.

Ak niekde kúpite šteňa bez PP, bude určite lacnejšie, ale nemáte vôbec žiadnu záruku, že jeho rodičia sú príslušníci daného plemena a často sa stáva , že keď takéto šteňa dospeje, vysnívané plemeno pripomína veľmi vzdialene. Nemáte žiadnu záruku, že takéto šteňa je očkované, odčervené. Len máloktoré má totiž riadne vedený očkovací preukaz, o tetovaní alebo čipovaní, ktoré je v EU povinné, už nemôže byť ani reči.Rodičia takýchto šteniat môžu mať rôzne genetické vady , kvôli ktorým neboli zaradené do chovu. Ale toto, bohužiaľ, zistíte až omnoho neskôr, keď už je spravidla neskoro.

V takomto prípade nezriedka peniaze, ktoré ste "ušetrili" pri kúpe šteniatka bez PP, necháte u veterinára pri množstve návštev, ktorým ste pri kúpe šteniatka s PP mohli predísť. Tiež treba pomyslieť na to, že cena za obstaranie šteniatka je naprosté minimum, ktoré Vás Váš nový kamarát bude stáť po celý jeho 12 - 15 ročný pobyt u Vás.

Keďže platí "poriadok robí priateľov", tak ku každému šteniatku, ak si to nový majiteľ vyžaduje, dávame aj písomnú zmluvu a z našej strany aj tzv. doživotný servis. Tzn., keď má majiteľ akékoľvek otázky, radi mu ich zodpovieme, poradíme, popr. majiteľa nakontaktujeme na niekoho, z našeho hľadiska kompetentnejšieho. Naše šteniatka odchádzajú od nás vo veku min. 8 týždňov s PP a očkovacím preukazom, príp.petpasom. Všetky sú 4x odčervené, očkované, čipované.

Každé šteniatko odchované u nás je pre nás jedinečné a preto je pre nás veľmi dôležité, aby všetky našli skvelé domovy. Ak navyše nový majiteľ prepadne kúzlu výstav a čistokrvného chovu, sme veľmi vďační za takúto propagáciu nielen našej CHS, ale predovšetkým za propagáciu tohto jedinečného plemena, akým LHASA APSO bezosporu skutočne je...// POSLEDNÉ NOVINKY

•  26-04-2021

Letné šteniatka..

Letné šteniatka.., Lhasa Apso
...sú tu !!

•  25-02-2021

C.I.B. ARMANI IVEPET Latgate

C.I.B. ARMANI IVEPET Latgate, Lhasa Apso
TOP Lhasa apso

•  25-02-2021

C.I.B. GRETA GARBO Ivepet

C.I.B. GRETA GARBO Ivepet, Lhasa Apso
TOP Lhasa apso

•  25-02-2021

C.I.B. HÉRA Ivepet

C.I.B. HÉRA Ivepet, Lhasa Apso
TOP Lhasa apso

•  17-11-2020

Vianočné šteniatka...

Vianočné šteniatka..., Lhasa Apso
...sú tu

•  28-03-2020

šteniatka ...

šteniatka ..., Lhasa Apso
...sú tu !!!

•  28-03-2020

BISS.MultiJCH. ARMANI IVEPET Latgate

BISS.MultiJCH. ARMANI IVEPET Latgate, Lhasa Apso
Súťaž KTP- SK

•  28-03-2020

C.I.B. HÉRA Ivepet

C.I.B. HÉRA Ivepet, Lhasa Apso
Súťaž KTP- SK

•  28-03-2020

C.I.B. GRETA GARBO Ivepet

C.I.B. GRETA GARBO Ivepet, Lhasa Apso
Súťaž KTP- SK

•  20-08-2019

LOVE YOU LEXI Ivepet

LOVE YOU LEXI Ivepet, Lhasa Apso
...10 týždňov
// POSLEDNÉ VÝSTAVY

•  16-09-2021

PARIS Ivepet

PARIS Ivepet, Lhasa Apso
"Paris" BIS ...

•  16-09-2021

C.I.B. BISS. ARMANI IVEPET Latgate

C.I.B. BISS. ARMANI IVEPET Latgate, Lhasa Apso
"Archie" BIS ...

•  16-09-2021

PARIS Ivepet

PARIS Ivepet, Lhasa Apso
"Paris" na ŠV...

•  16-09-2021

C.I.B. BISS. ARMANI IVEPET Latgate

C.I.B. BISS. ARMANI IVEPET Latgate, Lhasa Apso
"Archie" na ŠV...

•  16-09-2021

OPRAH Ivepet

OPRAH Ivepet, Lhasa Apso
"Betinka" na ŠV...

•  09-09-2021

C.I.B. BISS ARMANI IVEPET Latgate

C.I.B. BISS ARMANI IVEPET Latgate, Lhasa Apso
"Archie" v CZ...

•  28-08-2021

C.I.B. BISS. ARMANI IVEPET Latgate

C.I.B. BISS. ARMANI IVEPET Latgate, Lhasa Apso
"Archie" opäť BOB

•  28-08-2021

PARIS Ivepet

PARIS Ivepet, Lhasa Apso
...na prvých výstavách

•  17-08-2021

C.I.B. BISS. ARMANI IVEPET Latgate

C.I.B. BISS. ARMANI IVEPET Latgate, Lhasa Apso
"Archie"v Brne...

•  27-07-2021

C.I.B. BISS ARMANI IVEPET Latgate

C.I.B. BISS ARMANI IVEPET Latgate, Lhasa Apso
"Archie" v CZ...